Artists

Artists

PANDICZ

Kroměříž

romman.danek@seznam.cz
tech-house, techno, deep-house 

 

 

Vlastním jménem Roman Daněk, žije kousek od Kroměříže. Do kontaktu s mixážní technikou přišel poprvé v roce 2011, zakoupil si svoji první mixážní konzoli a díky členovi Kotel Bojler crew – Pikeshovi odehrál své první sety na oficiálních akcích. Zalíbení nacházel jak v rytmech rovného beatu (house, tech house, techno) tak i v těch zlomených (breakbeat, dubstep, drum n bass) odehrál spoustu menších lokálních ale i větších akcí a po roce se stal členem dnes již neaktivní moravské DJs crew Brain Parazits.Postupem času přešel na hraní z CD přehrávačů u kterých zůstává až doposud. Na nějakou dobu si vyzkoušel i roli produkčního v bývalém kroměřížském klubu City Bar. Okolo roku 2014, se vydal čistě cestou rovného beatu, který hraje aktivně i nyní. Ve svých setech rád experimentuje s melodickými linkami deep housu a houpavého tech housu, ale je také milovník tvrdého surového techna.

Nejoblíbenější producenti: Dexter Kane, Sidney Charles, Serge Devant, Paul C, Paolo Martini, Hauswerks, Josh Butler, Bontan, Ronnie Spiteri, Bedran, Raffa FL, Boris Brejcha, Julian Jeweil, Alberto Ruiz, Mladen Tomic a další…

5.8.2014

1. Ahoj , jaký si měl dnes den ?
Hojas, pohoda až na ty horka..

2. Čím se živíš , a co děláš ve volném čase ?
Pracuju jako kontrolor ve výrobě v jedný menší firmě, volný čas věnuju většinou hudbě nebo nějaké sportovní aktivitě.

3. Říkáš si teď Pandicz , co tě k tomu vedlo ? Máš nějaký bližší vztah k pandám ?
Původně ten pseudonym byl Panda, začli mi tak říkat kámoši už vlastně ani moc nevím proč, myslím že to vzniklo spontálně na nějakém večírku, žádný extra vztah k pandám nemám. Po čase jsem začal uvažovat o změně, protože když napíšeš do vyhledávače DJ Panda vyskočí ti tisíce výsledků, proto změna na Pandicz.

4. Začal si hrát čistě tech-house , co tě vedlo ? Přestal tě drum´n´bass bavit ?
Bavit mě uplně nepřestal, pořád si rád poslechnu dobrý dramík, nicméně na prvních pár akcích jsem hrál právě tech-house, takže je to vlastně takový návrat ke kořenům, celkově mi rovný beat přijde takový čistější a hlavně víc rytmický a dynamický.

5. Jaký je tvůj momentálně nejoblíbenější producent CZ / zahraniční ?
To je docela těžká otázka, je tu spoustu mladých talentovaných producentů, hlavně v zahraničí. Tady u nás mě asi nejvíc baví Ian Kita a Luis Lamborghini. Ze světových například Guille Placencia, George Privatti, Siwell, Groovebox, UMEK atd..

6. Produkuješ nebo věnuješ talent jen djingu?
Poslední dobou se snažím něco vyprodukovat, bohužel nikdy dřív jsem se tomu moc nevěnoval, tudiž je to všechno zatím v takové začáteční fázi, hlavně se chci nejprve pořádně seznámit se softwarem a později nakoupit nějaké studiové vybavení a začat pracovat na kvalitním zvuku.

7. Když hraješ tak kalíš nebo abstinuješ ?
Haha abych řekl pravdu hraje se mi lépe po pár pivech, opadne ze mě veškerý stres a dokonce se mi zdá že jsou ty sety kolikrát i lepší než za střízliva, taky mě baví být na stejné vlně jako lidi pro které hraju.

8. Kdo je tvůj nejoblíbenější dj , vedle kterého si vždy rád zahraješ ?
Víceméně skoro všichni DJs tady z okolí s kterýma se nejvíc potkávám na akcích, co se týče house scény tak určitě vedle Kohouta a Czidy, ale jelikož akce menšího rázu nedisponují vždy jen jedním hudebním stylem, tak se často potkávám i s dnb DJs například Ramires, Bek, Sunchez, Spyre a taky s klukama z Brain Parazits (Roaster, Onby, Wobbler, Bradka).

9. Jaké jsou tvé plány do budoucna ? co pro své fanoušky chystáš ?
Jak jsem říkal chci hlavně zapracovat na tý tvorbě, na poslední akci v holešovském WATSU jsme hráli na 3 playery takže kdo ví, je možné že ode mně fanoušci budou moct častěji slyšet mixy o třech stopách.

10.V říjnu hraješ na pětiletém výročí akce BOOM BÁC – jak se těšíš do Uherského Hradiště ?
Těším se hodně, bude to moje první hraní v Uherském Hradišti na akci, která už tu má 5 let tradici, bývá tam suprová atmosféra, loni jsem zde měl hrát taky tenkrát ještě drum´n´bass na hlavním pódiu v sále, nicméně těsně před mým vystoupením se vyskytl technický problém a sál byl poté uzavřen, letos hraju na barové stagi a pevně věřím, že už žádný problém nebude.

11. Tak se pomalu rozloučíme , řekni nám něco na závěr ..
Na závěr asi jen ať lidi chodí dál na akce, protože o nich to všechno je, především lidi dělají party ! A jaký si to uděláš, takový to máš, takže nebuďte líní a podporujte českou scénu. A kdo chce může mě čeknout na stránkách mixedbooking.cz najdete mě v sekci Artists, kde si můžete zároveň poslechnout i nějaký můj setík na soundcloudu. Peace :)