Artists

Artists

SPYRE

Hulín

FB Profil
drum´n´bass

 

Vlastním jménem Jan Zbořil, je producent a dj pocházející z Hulína (Zlínský kraj). Hudbě se věnuje už od svého dětství, ale k drum & bassu se dostal, až kolem roku 2009, když při poslechu svého oblíbeného The Prodigy narazil na legendární skladbu Voodoo People (Pendulum Remix). Ta ho svou energií, rozmanitostí a syntezí ostatních žánrů uchvátila natolik, že v roce 2010 začal s vlastní produkcí a objevováním celého spektra drum & bassu od historie až po současnost. Zlom přichází v roce 2011, kdy si kupuje gramofony a zásluhou Czidy, Wiita a Luxuse si zahrává jako dj na prvních klubových akcích a open airech.V roce 2012 mu vychází první singl na českém labelu ZENITH MUSIC – Crystal Effect/Skywalker (feat. Deena & Teena). S přibývající produkcí je ale postupně nucen zvolit digital a tak přechází na cd playery. V jeho setech můžete slyšet směsici každého subžánru dnb + samozřejmě také dubplaty, edity a nevydané věci mixované ze 3decks. Ve své produkci se zaměřuje hlavně na deep, liquid a občas i neurofunk. Jeho skladby jsou vydávány na zahraničních labelech jako SOUL DEEP, CITATE FORMS, DNBB, HISTERIA, LIQUID TONES nebo domácí DEAFMUTED. V současné době spolupracuje na kolaboracích s tuzemskými i zahraničními producenty. Za svou djskou kariéru si stihl zahrát na akcích na Moravě i v Čechách jako Let It Roll Open Air, Imagination Festival Warm Up, Hoofbeats Open Air, Vendeta, DNB DNA, Boom Bác, Život je dar, Back To The Oldschool, Neuronight po boku jmen jako : Ed Rush /UK/, Etherwood /UK/, Keeno /UK/, Mefjus /AT/, Mob Tactics /UK/, Anile /UK/, Maztek /IT/, Whiney /UK/, Bop /UK/, Dope Ammo /UK/, Komplex Therapy /Ireland/, Counterstrike /JAR/, Chris.SU /HU/, B-Complex /SK/, L Plus /SK/, Forbidden Society, Rido, A-Cray, Bifidus Aktif, Deadly Viperz, Suki, Qo & Computerartist, Philip TBC, N:Force, Tom SMall, Symplex a další. 

 

Když vedete známý hudební label, dost často se stává, že se vám v inboxu začne hromadit množství tracků od producentů z celého světa a po dlouhém poslechu oslovíte s nabídkou na vydání ty, od kterých se vám tvorba líbí. Většinou skladby vydáte digitálně nebo na vinylu jako single, ale jednou za čas máte chuť seskládat pár producentů dohromady a vydat pořádnou hudební nálož na kompilačním albu. Tohle přesně udělal i dj a producent Scott Allen – majitel amerického labelu Soul Deep Recordings. 30. prosince 2014 label vydal exkluzivně na Juno download čtvrté pokračování kompilace Unsung Heroes, která obsahuje 18 liquid funk drum&bassových skladeb. A proč o tom vlastně píšeme? Protože na albu se objevily i dvě skladby od hulínského producenta/dj Spyra z naší stáje Mixedbookingu.
První skladba na albu s pořadím číslo 2 se jmenuje Love Actually (ano, podle toho britského romantického filmu – smích). Je charakteristická hlavně svým rollujícím beatem a kytarovou melodií, podtrženou basovou linkou. Bez problému zapadne do každého mainstream i liquidového setíku.
Druhá skladba s pořadím číslo 4 se jmenuje Retrospect a je spíše opakem první zmiňované. Do popředí jde hlavně basa, která je doprovázena jemným neagresivním beatem a ne tak výraznou melodií. Podtrženo sečteno, spíše taková poslechovka, u které si se necháte unášet její atmosférou. Samozřejmě hodí se také na hraní do setíků (já ji hraju v doubledropu s Camo & Krooked – All Night a je to fakt nádhera – smích).
Od 12. ledna 2015 je album Unsung Heroes vol.4 v prodeji na všech známých hudebních online portálech.