Podcast / radio

Podcast / radio

PANDICZ / PODCAST 05

Ahoj Romane, pro ty co tě neznají..řekni nám něco o sobě.

Zdarec, jmenuju se Roman Daněk narodil jsem se v Kroměříži, poblíž které i žiju. Vystudoval jsem podnikatelku v Holešově, nicméně pracovní uplatnění jsem našel ve strojním průmyslu. Od mala mě můj otec vedl k hraní šachů, které hraju závodně až doposud.

Co nebo kdo tě přivedl k hraní a jak vůbec vznikl tvůj dj nickname?

Zhruba tak v 15ti mě starší kamarádi vzali do tehdejšího otrokovického D-Clubu, kde se hrál drum n bass, tento druh hudby mě naprosto dostal a začal jsem se zajímat o DJing. Jak vznikla přezdívka netuším, nicméně se mě drží asi tak od těch 15ti let, řekl bych, že to někdo vymyslel spontánně na nějaké akci, nemyslím si že to mělo nějaký hlubší význam, k pandám žádný extra vztah nemám

Kde a kdy bylo tvé první hraní před veřejností, když nebudeme počítat grilovačky ? Myslím tím real party, na které jsi jako dj vystoupil ?

Je to tak 7 let zpátky, kdy jsem se dal do kontaktu s Kubou Pikeshem a ten mě pozval hrát na první jak ty říkáš real party, bylo to tenkrát v baru ve Velkých Těšanech, matně si vzpomínám že tam mohlo být maximálně 20-30 lidí, ale považuji to za svoji první oficiální akci. 

Jak vnímáš současnou českou potažmo světovou techno scénu?

Vnímám to vesměs pozitivně, o kvalitní produkci v současnosti není nouze, ve světě ale i u nás je spoustu mladých nadějných producentů a vychází hodně zajímavých rozmanitých tracků, je opravdu z čeho vybírat, což je dobře. A jsem taky hodně rád, že i u nás v klubech a na festivalech hrají zahraniční špičky tohoto žánru, například pražské Roxy zve pravidelně velmi zajímavé zvučné jména.

Jaký je tvůj oblíbený dj/producent/klub?

Pohybuju se v rozmezí deep housu přes tech house až po techno takže těch oblíbenců je opravdu spoustu, kdybych měl vypíchnout pár co mě v současnosti hodně baví tak je to Enrico Sangiuliano, Amelie Lens, Boris Brejcha, CamelPhat, Hollen, Dale Howard, Ramon Tapia a spoustu dalších… ten seznam by byl fakt dlouhej. Co se klubů týče, nejlépe se mi hrálo v brněnském klubu Perpetuum, ale mám rád i kluby tady u nás na Zlínsku, například na Sýpce v Morkovicích bývá vždy top atmoška

Dřív jsi hrával i dnb, ale postupem času jsi od něj upustil. Mám ale pocit, že jsem tě před nedávnem na nějakém flyeru k dnb akci viděl. Jak to tedy je a které styly od tebe můžou lidi kromě techna slyšet?

Je to tak, to hraní nám dohodil Honza (Spyre), bylo to v olomouckém Dream Clubu, kde jsme ve společném b2b setu s Roasterem ovšem nehráli dnb nýbrž breakbeat na úvod akce. Na drum n bass jsem ale určitě nezanevřel, pořád mě baví a sem tam si ho i zahraju, třeba na soukromých oslavách a podobně, hodně mě baví deepy typu Icicle, Enei a podobně. Na oficiálních akcích hraju převážně rovně, i když poslední dobou sem tam zabrousím právě do již zmiňovaného breakbeatu.  

Moc lidí asi neví, že se zabýváš také rapem. Nedávno jsi ven vypustil svoji první věc, která byla velice zajímavá. Jaké jsou tedy tvé plány v této oblasti a kdy se můžeme těšit na nový track/mixtape/album/koncert?

Rap jsem začal dělat snad už někdy na základce k hip hopu mám hodně blízko, líbí se mi i celkově ta kultura. Tracků mám spoustu, nicméně jsem si je vždycky dělal tak nějak pro sebe a až teď jsem se rozhodl něco zveřejnit a byl jsem hodně mile překvapenej jakej to mělo pozitivní ohlas, to mě rozhodně nakoplo a chci se tomu začít víc věnovat, u mě je trošku problém, že jsem v tomhle směru hrozně línej a trvá mi než něco dotáhnu do konce a taky jsem tak nějak věčně nespokojenej s těma věcma. Pokud to dobře pujde, bude snad v blízké době i nějaké to album/mixtape.

Na závěr je něco co bys chtěl vzkázat návštěvníkům a posluchačům elektronické hudby?

Asi hlavně ať lidi chodí a podporují ty akce. O nich to všechno je, pro ně to děláme