Podcast / radio

Podcast / radio

CZIDA / PODCAST 01

  • Release date: 2017-12-28
Ahoj Czido, pro ty co tě neznají..řekni nám něco o sobě. 
Ahoj všichni. Jsem stále ještě mladý junák původem ze Zborovic nyní žijící v rodné Kroměříži. Nic na sebe ale neprásknu, takže toto představení asi stačí :D 
Co nebo kdo tě přivedl k hraní a jak vůbec vznikl tvůj dj nickname?
 
djing mi uhranul ihned po návštěvě první party a když jsem si v 17 letech mohl poprvé okusit hraní na gramofonech, naprosto jsem tomu propadnul, začal nakupovat první desky zdokonalovat techniku mixu. Přezdívku jsem zdědil po mém tatínkovi a jelikož mě takto od malička všichni oslovovali, nechtěl jsem to komplikovat. Zajímavostí je, že mi nikdo nikdy nebyl schopen říci, jak tato přezdívka vznikla.
Kdy, jak a za čí spoluúčasti vznikla Kotel Bojler crew? 
Crew jsme založili s mým tehdejším sparingem Pikeshem v roce 2008. Tehdy jsme vystupovali pod pseudonymem Karel Brojler a název vznikl odvozenou slovní hříčkou, kterou jsme vymysleli při jednom veselém posezení v restauraci :D 
Kde a kdy bylo tvé první hraní před veřejností, když nebudeme počítat grilovačky ? Myslím tím real party, na které jsi jako dj vystoupil ?
 
První asi tři roky jsem hrál opravdu jen na soukromých akcích a oslavách. První, opravdu oficiální, akce proběhla v květnu roku 2006 v Morkovickém klubu Sýpka. 
Dřív jsi hrál na gramofony, ale s vývojem doby si již x let v kontaktu s CD playery. Neláká tě občas vrátit se zpět k vinylům?
Hraní z vinylů má opravdu specifické kouzlo, nicméně návrat k analogu rozhodně neplánuju. Sbírku desek ale pořád mám a  až k tomu bude vhodná příležitost, vinyl set si střihnu.
Slyšeli jsme, že máš rád fotbal. Kopeš i někde v reálu nebo jen na xboxu za Madrid?
Jasně, fotbal hraju závodně od malička a je to společně s hudbou moje druhá vášeň. Dokud budu chodit, tak budu hrát :D 
Jaký je tvůj oblíbený dj/producent/klub?
Co se týče rovných beatů, hodně mě teď baví producenti jako KiNK, Kölsch nebo Boris Brejcha. U zlomených musím zmínit Rockwella. Oblíbený klub je rozhodně Sýpka v Morkovicích, kde jsem s akcema i hraním začínal. Moc mám rád ale třeba i Mír v UH, zlínský Blok 12 nebo otrokovický klub Momentum.
Co nového plánuješ v nadcházejícím roce?
 
Rozhodně se chci začít víc věnovat vlastní produkci. Také plánujeme nové akce a projekty v rámci Mixed booking, takže doufám, že nadcházející rok bude plodný :)
Na závěr je něco co bys chtěl vzkázat návštěvníkům a posluchačům elektronické hudby?
 
Podporujte klubové akce ve vašem okolí, poslouchejte srdcem a nechtějte slyšet pořád jen sypačky :D