Podcast / radio

Podcast / radio

SUNCHEZ / PODCAST 02

 

Ahoj Romane, pro ty co tě neznají..řekni nám něco o sobě. 

Zdareec, tož jmenuju se Roman Menšík, narodil jsem se na Hané v Kroměříži, ale pocházím z jihu, konkrétně z vinařských Čejkovic. Skoro celé mladí jsem prožil na 4ech kolech, tedy na skejtu. Poslední roky už přičuchávám i k jiným sportům, jako turistika, cyklistika.., jinak se věnuji samozřejmě mojí úžasné rodince, sem tam chodím do rachoty  a taky si to sem tam střihnu za mixem, ať už sám, nebo s fellaz z naší YH crew. 

Co nebo kdo tě přivedl k hraní a jak vůbec vznikl tvůj dj nickname? 

K hraní mě přivedla nejspíš celoživotní láska k hudbě jako takové. Poslouchám vlastně skoro fšecko, pro mě je muzika buď dobrá nebo špatná. Pamatuju si, že už na základce jsem na jakési kinder párty pouštěl fláky z bráchova nadupaného dvojčete :D prostě touha hrát pro lidi tam dycky byla. Noa v pubertě jsme obráželi kdejaké nejenom DnB akce v okolí a touha hrát byla čím dál větší, až jsem nakonec podlehl  a nickname Sunchez je vlastně starodávná přezdívka, která trošku zmutovala…

Kdy a jak vznikla Yellow Hills crew? 

YH crew je ve skutečnosti komunita nás přátel ze Žlutavy, ale taky naše djská crew, kterou tvoříme já s kolegou ZATEAMem a nedávno jsme k sobě přibrali fellaz djs VYOSe a KICKa. V rámci komunity pořádáme společně všechno možné, ale hlavní akcí jsou bikové závody King of Yellowhills, letos máme už 7.mý ročník a laťka pořád roste. Krom toho ted v lednu máme první oficiální Yellowhills ples :P 

Začínal jsem v Rambass crew někdy na přelomu let 08/09, po pár letech jsme se ovšem rozpadli a já se potřeboval někde neak realizovat. Takže YH crew jakožto hudební „těleso“ jsem rozjel někdy v roce 2013, kdy jsem začal pořádat akce, zvát djs a samozřejmě taky hrát.

Kde a kdy bylo tvé první hraní před veřejností, když nebudeme počítat grilovačky ? Myslím tím real party, na které jsi jako dj vystoupil ? 

To Tě musím zklamat, ale tohle na jistotu říct nemohu, protože to nevím. Ale určitě to bylo na některé akci s Rambass crew, tedy s kolegy Jammalem a Witeezem. Pořádali jsme tehdá spoustu klubovek fšude možně. Krom toho, ze začátku své djské kariéry jsem hrával hiphop a breakfunk, takže jedny z prvních hraní byly taky určitě v Backstage klubu ve Zlíně.

Jak vnímáš současnou českou potažmo světovou dnb scénu? 

Vnímám je velmi :D česká pořád šlape výš a dál a výš. Nejenom že máme nej festival na světě, spoustu šikovných djs, ale hlavně parádní producenty, jejichž produkty jsou čím dál lepší a ve světě úspěšnější. Celkově se týdně vydává neuvěřitelné množství muziky, až z toho jde někdy hlava kolem. DnB je massový a ještě dlouho bude, jestli to je na škodu ukáže čas. Komerce je v rámci evoluce asi nevyhnutelná. 

 

Jaký je tvůj oblíbený dj/producent/klub? 

Jestli bych měl vybrat od každého jen jedno jméno, tak to bude X.Morph/Break/Mír! Těch djs by bylo trošku víc, ale Hraběte prostě musím říct na prvním místě, protože je to REBEL :P Break je jasná volba, protože jeho producentský styl mi sedí a jeho producentská genialita mi hlava nebere. A když se zamyslím kam nejradši jezdím, kde se mi hraje dycky parádně, tak  je to prostě určitě Mír v Hradišti…

Pokud vím, na začátku tvé djské dráhy jsi hrával z kontroleru a postupně přešel na cd-playery. Co tě k tomu vedlo a jaký set up plánuješ do budoucna? 

Tož co by mě k tomu vedlo, je to přece přirozený vývoj, člověk nějak začíná a vyvíjí se. Progress musí být. V nejbližší době neplanuju posun z našich Cdjs 1000mk3, pač mi zatím nevadí vypalování cédéček, ale přechod na timecode určit jednou přijde. A kdoví co soudruzi z NDR zasej nevymyslí :P

Teď trochu z jiného soudku. Nedávno ses stal poprvé otcem. jak si tuto roli užíváš? 

Tož kdo nezažil nepochopí. Užívám si ji plnými doušky, je krásné sledovat jak ten malý človíček roste, a učí se fšemu. Krom toho je s ním neskutečná sranda :D Kolikrát su tak šťastné, že mě musí partnerka štípnout jestli se mi to nezdá. Mám obrovské štěstí, že mám takovou krásnou, šťastnou a zdravou rodinku, nic není víc ;)

Na závěr je něco co bys chtěl vzkázat návštěvníkům a posluchačům elektronické hudby?

Lidičky choĎte na parties, protože bez Vás nebudou parties. Chtěl jsem napsat ať neposloucháte jen ušima ale aj srdcem, ale to už psal minule Czida :D Tož buďte dobří, mějte se rádi a DnBassu 3x ZDAR ZDAR ZDAR ;)